Стратегічне управління конкурентоспроможністю підприємств торгівлі в післявоєнний період
Journal: Management and Entrepreneurship: Trends Of Development (Vol.4, No. 26)Publication Date: 2023-12-20
Authors : Стратегічне управління конкурентоспроможністю підприємств торгівлі в післявоєнний період;
Page : 115-129
Keywords : конкурентоспроможність; оцінка; конкурентна стратегія; інноваційна стратегія; стратегічне управління; оптимізація;
Abstract
Стаття присвячена удосконаленню стратегічного управління конкурентоспроможністю ТОВ «Сільпо-Фуд» в післявоєнний період на базі аналізу його рівня конкурентоспроможності за рахунок розробки комплексу оптимізаційних заходів. Під час написання статті було розглянуто теоретичні та методичні основи оцінки конкурентоспроможності підприємства. На основі теоретичного матеріалу було досліджено діяльність ТОВ «Сільпо-Фуд», проаналізовано економіко-господарську діяльність ТОВ «Сільпо-Фуд», а також запропоновано напрямки підвищення рівня конкурентоспроможності ТОВ «Сільпо-Фуд». В статті проведено аналіз конкурентного середовища ТОВ «Сільпо-Фуд», в ході якого визначено, що нестабільність економіки, зменшення платоспроможності населення, порушення логістичних ланцюгів, втрата торгових точок через значні руйнування, окупацію територій, удари по енергетичній інфраструктурі країни, небезпека для здоров'я та життя покупців і працівників – усі ці складнощі здійснюють негативний вплив на ринок і по сьогоднішній день. Проведено діагностику управління конкурентоспроможністю на ТОВ «Сільпо-Фуд». На підставі проведено аналізу, зазначимо, що основними складовими управління конкурентоспроможністю ТОВ «Сільпо-Фуд» є: асортиментна політика; політика в сфері якості; робота з постачальниками; система логістики; управління персоналом; цінова політика; сервісна політика; рекламна діяльність. Було визначено наступні ключові принципи оцінювання рівня конкурентоспроможності підприємства: комплексність, системність, об'єктивність, динамічність, безперервність та оптимальність. Проаналізовано основні економічні характеристика галузі роздрібної торгівлі. Для аналізу привабливості продуктового ритейлу використана модель п'яти сил Портера. Розглянуто форми та інтенсивність конкуренції між учасниками галузі. Так конкуренцію у вітчизняному продуктовому ритейлі можна охарактеризувати як інтенсивну. В роботі проведено аналіз сильних та слабких конкурентів за допомогою побудови карт стратегічних груп.
Other Latest Articles
- Трансформація процесів планування та управління фінансами підприємств як реакція на економічні виклики
- Managing organizational PR activities in crisis situations
- The impact of restructurization on organizational performance (case study on Educational Quality Assurance Institution, Central Java, Indonesia)
- EHealth literacy in digital era: trends of development
- Positive business reputation formation as a challenge of organizational behavior
Last modified: 2024-01-08 21:04:16