ResearchBib Share Your Research, Maximize Your Social Impacts
Sign for Notice Everyday Sign up >> Login

ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ ОЧИЩЕННЯ МІСЬКИХ СТІЧНИХ ВОД В СИСТЕМІ СПОРУД БІОЛОГІЧНОГО ОЧИЩЕННЯ «АЕРОТЕНК-ЗМІШУВАЧ – ВТОРИННИЙ ВІДСТІЙНИК»

Journal: Technogenic and Ecological Safety (Vol.2023, No. 14)

Publication Date:

Authors : ; ; ; ; ; ;

Page : 23-31

Keywords : аеротенк-змішувач; вторинний відстійник; стічна рідина; біологічне очищення; активний мул; регенератор; захист навколишнього середовища;

Source : Downloadexternal Find it from : Google Scholarexternal

Abstract

В роботі досліджено особливості процесу біологічного очищення в системі «аеротенк-змішувач – вторинний відстійник». Визначено фактори, які впливають на перебіг процесів, проведено експериментальне дослідження цього процесу. Після обробки результатів запропоновано моделі, які описують протікання процесу регенерації активного мула та безпосередньо процесу біологічного очищення стічних вод. Проаналізовано результати розрахунку, досліджено та проаналізовано взаємний вплив окремих факторів на перебіг процесу біологічного очищення. Отримані в роботі моделі дозволяють без проведення додаткових експериментів досліджувати процес регенерації активного мулу в залежності від концентрації мулу та його витрати, а також досліджувати процес очищення стічних вод з урахуванням їх характеристик (витрати, концентрації забруднень), дози мулу, що поступає з регенератора, концентрації розчиненого кисню. Запропоновані моделі доцільно використовувати для аналізу процесу біологічного очищення стічних вод в системі «аеротенк-змішувач – вторинний відстійник» та швидкого реагування на зміни, які відбуваються в процесі очищення. Це дозволить запобігти потраплянню недостатньо очищених стічних вод в водний об'єкт та зменшити їх негативний вплив на навколишнє середовище.

Last modified: 2024-05-25 20:07:00