Історія українського права: поняттєва, історіографічна та компаративістична складові її ідентифікації
Journal: Herald of Criminal Justice (Vol.2019, No. 4)Publication Date: 2019-12-23
Authors : Захарченко П. П.;
Page : 138-146
Keywords : історія українського права; періодизація; джерела права; звичай; закон; історіографія.;
Abstract
Проаналізовано підходи істориків права до категорії «історія українського права», пропонується її авторське визначення та періодизація в історичному вимірі. Визначений доктринальний підхід кафедри історії права та держави юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, що полягає у визнанні первинності права перед інститутом держави. На нашу думку, з появою держави історія права постає як історія національного законодавства в його взаємозв'язку і взаємозалежності з регулюючою діяльністю держави – її адміністративними і судовими установами, організацією і діяльністю армії, поліції, каральними і тюремними установами тощо. Автор вказує, на те що історія свідчить про те, що суспільство може стабільно розвиватись в координатах замиреного середовища, а функцію інструмента замиреного середовища виконує право.
Метою статті є дослідження історії українського права: поняттєвої, історіографічної та компаративістичної складових її ідентифікації.
Other Latest Articles
- Функції Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду в Україні
- Теоретичні основи наукового забезпечення судової діяльності
- Особливості реалізації Вищою радою правосуддя повноваження щодо тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя
- Інформація та інформаційні технології як невід’ємна частина професійної діяльності адвоката
- Проблемні питання мети і мотивів у складах злочинів проти основ національної безпеки України
Last modified: 2020-03-09 01:26:43